اجاره دیزل ژنراتور در تبریز

اجاره دیزل ژنراتور در تبریز

اجار دیزل ژنراتور در تبریز ، به دلیل رشد و نیاز بشر استفاده از انرژی الکتریکی بسیار افزایش یافته تا جایی که برای برطرف کردن احتیاجات، انسان ها به تولید دیزل ژنراتور اقدام کردند. حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که دیزل ژنراتور چیست و چه کاربردی دارد. در ادامه این مطلب شما با واژه دیزل ژنراتور و کاربرد آن در زندگی انسان آشنا خواهید شد.

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور چیست؟ ، دیزل ژنراتور در واقع نوعی مولد برق است که از قطعات زیادی مانند یک موتور دیزل، آلترناتور، سیم کشی، اطالقک پوشاننده، کوپله، تابلو کنترل و شاسی ساخته می شود و جهت محافظت و کاهش صدا، سیستم های کنترل کننده و سیستم های تولید کننده گرما و تولید برق استفاده می شود.

از کاربردهای دستگاه دیزل ژنراتور استفاده در مناطقی است که به دلایل اقتصادی و یا بدلیل دور بودن از خطوط سراسری برق، این امکان وجود ندارد که بتوان از خطوط سراسری برق استفاده کرد.  همچنین در مناطقی که با مشکلات قطع و وصل برق روبرو هستند، می توان از این موتورها استفاده کرد.در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و اجاره دیزل ژنراتور برق در تبریز با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

دیزل ژنراتورها قادر هستند که به عنوان محرک، انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند و می توانند  برق AC را با فرکانس های مختلف تولید کنند. جریان الکتریسیته توسط القای الکترومغناطیس در سیم پیچها برای تولید برق ایجاد می گردد. برای اینکار یا باید میدان مغناطیسی با توجه به سیم پیچ دارای چرخش باشد یا سیم پیچ با توجه به میدان مغناطیسی بچرخد.

توان و قدرت دیزل ژنراتور

از دیزل ژنراتورهای کوچک تا ۲۵۰ کیلو وات در بسیاری از زمان ها و مکان ها استفاده می شود. از این نوع دیزل ژنراتور علاوه بر اینکه  برای تولید برق اضطراری استفاده می شود، در تولید برق مستمر مورد استفاده قرار می گیرد.همینطور در زمان های اوج مصرف که دیزل ژنراتورهای بزرگ دچار اختلال در برق رسانی می شوند هم مورد استفاده قرار می گیرد. موتور ژنراتورها در بسیاری از مکان ها کاربرد دارد. به عنوان از این موتورها در ادارات کوچک، فروشگاه ها و منازل از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر(KAV) و برای کارخانه ها و مجتمع های اداری بزرگ تا ۲۰۰۰ کیلووات آمپر۲MVA)) برای تولید برق استفاده می شود.

دیزل ژنراتورها می توانند با هر توانی درون یک اطاقک ایزوله قابل حمل قرار بگیرند. نام این اطاقک که نقش اصلی آن کاهش صدای ژنراتور است، کانوپی سایلنت است. شما می توانید برای کسب اطلاعات از هزینه اجاره دیزل ژنراتور در تبریز با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

کاربرد دیزل ژنراتور و موتور دیزلی

کاربرد دیزل ژنراتور و موتور دیزلی ، از دیزل های ژنراتور برق در مناطقی که به شبکه های سراسری برق متصل نیستند و یا مشکلات قطعی برق دارند، استفاده می شود. شما با اجاره دیزل ژنراتور برق می توانید در هزینه های مربوط به تولید برق صرفه جویی کنید. از کاربردهای دیزل ژنراتور و موتور دیزلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد موتور دیزل در آسمان

کاربرد موتور دیزل در آسمان ، از اواخر سال ۱۹۳۰ بعضی از هواپیماها برای اینکه نیروی محرکه پروانه های خود را تامین کنند، از موتور دیزلی استفاده می کردند. موتورهای دیزلی به جهت اینکه سوخت پایینی دارند، منجر به این شد که صنعت هواپیماسازی به تولید هواپیماهای کوچک بپردازد.

کاربرد موتور دیزل بر روی آب

کاربرد موتور دیزل بر روی آب ، قدرت و سرعت موتور دیزل بر روی آب بسیار بالا است. به همین ترتیب در کشتی های اقیانوس پیما از موتورهای دیزلی بسیار بزرگ استفاده می کنند. این نوع از دیزل ژنراتورها با خروجی قدرت ۹۰۰۰۰ کیلو وات، تقریبا ۶۰ الی ۱۰۰ دور در دقیقه و ۱۵ متر ارتفاع هستند.

کابرد موتور دیزل در زمینه حمل و نقل جاده ای

کاربرد موتور دیزل در زمینه حمل و نقل جاده ای ، موتورهای دیزلی در وسایل نقلیه سنگین مدرن مانند قایق های بادبانی، کمپرسور، کامیون، قطار ، اتوبوس کشتی و همینطور در تجهیزات کشاورزی بسیار کاربرد دارد.

کاربرد موتور دیزل در صنایع و معادن

کاربرد موتور دیزل در صنایع و معادن ، موتورهای دیزلی هم در عملیات روی زمین و هم زیرزمین کاربرد دارد. بخش صنایع و معادن در تمام نقاط دنیا برای بهره بردای از منابع طبیعی مانند فلزات گرانبها، شن، ماسه و سنگ بسیار به قدرت موتورهای دیزلی وابسته است. تقریبا ۷۲ درصد کاربرد دیزل ژنراتورها، به بخش معدن اختصاص داده شده است.

کاربرد دیزل ژنراتور در بیمارستان

کاربرد دیزل ژنراتور در بیمارستان ، دیزل ژنراتورهای اضطراری همیشه جزء لاینفک مراکز پزشکی بوده است و قطع برق در این مکان ها به هیج وقت توجیه پذیر نمی باشد. از این نوع ژنراتورها در بیمارستان های دولتی، خصوصی و نظامی استفاده می شد و تا امروز هم ادامه دارد. از دیزل ژنراتورهای اضطراری هم در مواقع قطعی برق محلی و هم در مواقع سیل، زلزله و مواقعی که بلایای طبیعی اتفاق می افتد، استفاده می شود.

ژنراتورهای گازی

ژنراتورهای گازی ، ژنراتورهای گازی یا گازسوز همانطور که از نام آن مشخص است، از نوع ژنراتورهایی می باشد که سوخت مصرفی آنها گاز هستند. طراحی موتورهای درونسوز صرفا برای استفاده بر پایه گاز است. سوخت گاز از پاک ترین انواع گازها است به همین دلیل افرادی که نیاز دارند از دیزل ژنراتور اسفاده کنند، ترجیح می دهند که ژنراتور گازی داشته باشند.

ژنراتورهای دیزل

ژنراتورهای دیزل ، از دستگاه های دیزل ژنراتور در مکان هایی که دچار قطعی و خرابی شبکه های برق هستند و یا به شبکه توزیع برق متصل نیستند، استفاده می شود. از ژنراتورهای دیزلی برای برق اضطراری بسیار استفاده می شود. موارد دیگر استفاده از ژنراتورهای دیزل در کشتی ها و قایق های بزرگ است که برای تامین برق خود از این نوع ژنراتور استفاده می کنند.

انواع دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور ، شرکت دیزل ژنراتور ارائه دهنده انواع دیزل ژنراتور می باشد. شما می توانید برای اجاره دیزل ژنراتور در تبریز با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. دیزل های ژنراتور به چند دسته تقسیم می شود.

دیزل ژنراتور پرایم (prime diesel generator)

دیزل ژنراتور پرایم (prime diesel generator) ، از این نوع ژنراتورها زمانی که مدت استفاده بیشتر از سه ساعت باشد، از دیزل ژنراتور پرایم استفاده می شود. به طور کلی این نوع از ژنراتورها در اساس تفاوتی با دیگر انواع خود ندارند بلکه تنها تفاوت آنها در توان خروجی آنهاست. در بسیاری از مواقع از دیزل ژنراتور پرایم به صورت موقت استفاده می شود. به عنوان مثال در پروژه های عمرانی زمانی که برق در دسترس نباشد، مورد استفاده قرار می گیرد. همینطور در پروژه های تمپوراری، کمپ ها و نمایشگاه ها از این نوع دیزل ژنراتور استفاده می شود.

دیزل ژنراتور دائم کار(continuous diesel generator)

دیزل ژنراتور دائم کار(continuous diesel generator) ، دیزل ژنراتور دائم متناسب مکان هایی می باشد که بتواند بدون وقفه و دائم کار کنند. این دسته از ژنراتورها بهینه ترین نوع ژنراتور هستند.

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری (standby diesel generator)

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری (standby diesel generator) ، کارایی ژنراتور اضطراری زمانی است که دیزل ژنراتور وارد مدار شده و می تواند تا زمان وصل شدن شبکه، به طور موقت برق مورد نیاز سیستم را تامین کند. از این نوع دیزل ژنراتور نسبت به انواع دیگر ژنراتورها بیشتر استفاده می شود. برای اجاره انواع دیزل ژنراتورها در تبریز با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

شرایط نگهداری از ژنراتور

شرایط نگهداری از ژنراتور ، ژنراتور هم مانند هر وسیله صنعتی دیگری نیاز به رسیدگی دارد. این رسیدگی ها عبارتند از: کنترل سیستم خنک کننده، کنترل موتور دیزل، کنترل ولتاژ و جریان خروجی دیزل ژنراتور، تمرین دادن ژنراتور، کنترل لرزش و صدا، کنترل تغییرات مصرف سوخت و سرویس فیلتر و روغن.    برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نگهداری و همچنین اجاره موتور ژنراتور در تبریز با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

عمر مفید ژنراتورهای دیزلی

عمر مفید ژنراتورهای دیزلی ، ژنراتورهایی که با سرعت حداکثر ۱۸۰۰ دور کار می کنند  و با آب خنک می شوند، بسیار استاندارد تر از ژنراتورهایی هستند که با سرعت ۳۶۰۰ دور کار کرده و با هوا خنک می شوند. اگر از دستگاه های ژنراتور روزانه به طور میانگین ۴ ساعت به صورت ورزش استفاده کنید، تقریبا ۱۴ سال زمان می برد به سرویس نیاز پیدا کند.

محاسبه توان مصرفی دیزل ژنراتور

محاسبه توان مصرفی دیزل ژنراتور ، هدف از محاسبه توان مصرفی برای انتخاب بهتر ژنراتور است. به این دلیل که اگر ژنراتورمان را کوچکتر از توان مورنظر انتخاب کنیم، ممکن است پاسخگوی نیازمان نباشد و اگر ژنراتور بزرگتری را انتخاب کنیم، در حقیقت هزینه بیشتری کرده ایم.

محل نصب ژنراتور

محل نصب ژنراتور ، محل نصب ژنراتور یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. در هنگام نصب ژنراتور با رعایت مراحل زیر می توان امینیت و ایمنی بیشتری را ایجاد کرد.

فضای بسته یا باز

وجود سیستم تهویه : وجود سیستم تهویه یکی از اقدامات مهم برای راه اندازی و نصب دیزل ژنراتور است.

قابلیت دسترسی آسان  فرض بر نکات ایمنی و امنیتی: یکی دیگر از مواردی که بسیار حائز اهمیت است، این است که در هنگام نصب و تعمیر ژنراتور بتوان به راحتی به آن دسترسی داشت. همچنین باید دقت شود که دسترسی به ژنراتور بسیار ایمن باشد.

کاهش صدای حاصل از دیزل ژنراتور: آلودگی صوتی همواره یکی از موارد همیشگی دیزل ژنراتور می باشد. به همین دلیل وجود کاور دیزل ژنراتور، برای کاهش صدای دیزل ژنراتور لازم است.

مصرف سوخت دیزل ژنراتور

مصرف سوخت دیزل ژنراتور ، یکی از مواردی که در هنگام انتخاب دیزل ژنراتور برق باید به آن دقت کرد، میزان سوخت مصرفی آن می باشد. اگر در این باره انتخاب درستی انجام نشود، کارفرمایان در آینده با مشکلات تامین هزینه های زیاد تامین سوخت و تعمیر و نگهداری ژنراتورها مواجه خواهند شد. اجاره دیزل ژنراتور برق در مقایسه با خرید آن هم می تواند در کم کردن هزینه ها تاثیر گذار باشد. عواملی که در میزان مصرف سوخت بسیار تاثیر گذار هستند، عبارتند از :

تعداد سیلندر

حجم سیلندر

آرایش سیلندرها

نوع موتور دیزلی

نوع گاورنر دیزل ژنراتور ( که می تواند مکانیکی یا الکتریکی باشد)

دمای محیطی دیزل ژنراتور

سیستم تنفس دیرل ژنراتور ( می تواند طبیعی یا توربوشارژر باشد)

سلامت موتوری دیزلی

تمیز بودن محفظه کشش هوا

کیفیت سوخت

نوع سیستم سوخت رسانی

وضعیت سیستم پاشش سوخت به درون سیلندر

اجاره ژنراتور برق ماینر در تبریز

ژنراتور برق ماینر ، ماینر دستگاهی است که برای استخراج بیت کوین که یک ارز دیجیتال است، استفاده می شود. با ممنوعیت استفاده از این دستگاه ها، تامین ژنراتورهای گازی و دیزلی راه حل خوبی به شمار می آید. با استقبال بسیار زیاد از این ارز دیجیتال، عده زیادی به سمت مزارع استخراج هجوم بردند. قطعا راه اندازی مزارع علاوه بر تولید برق برای دستگاه های ماینینگ، به دستگاه های خنک کننده نیاز دارد. جهت اجاره ژنراتور ماینر در تبریز می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =