اجاره دیزل ژنراتور در شیراز

اجاره دیزل ژنراتور

اجاره دیزل ژنراتور در شیراز ، در بسیاری از مناطق دنیا مشکلات قطع برق و عدم اتصال به شبکه های سراسری برق وجود دارد و یا هزینه های استفاده از شبکه های برق مقرون به صرفه نیست. برای رفع این مشکل چاره ای اندیشیده شده که باعث برطرف شدن این مشکلات برطرف شده است.

دیزل ژنراتورها یکی از مولدهای برق در جهانند که قابل استفاده در چنین شرایطی هستند و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. حال شاید از خود بپرسید که دیزل های ژنراتور چه هستند و در چه مکان هایی کاربرد دارند. شما در ادامه این مطلب می توانید به جواب سوالهایتان برسید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره دیزل ژنراتور در شیراز با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور چیست؟ ، دیزل ژنراتور نوعی مولد برق است که از یک موتور، ژنراتور، سیستم سوخت رسانی، رگلاتور، سیستم خنک کننده، برد کنترلر، سیستم روغن کاری و شارژر باطری سوئیچینگ ساخته شده است. در ادامه به توضیح هر یک از قطعات می پردازیم.

اجزاء دیزل ژنراتور

موتور: یکی از قسمت های اصلی دیزل ژنراتور است که توان مکانیکی لازم برای چرخش ژنراتور را فراهم می کند.

ژنراتور: انرژی حرکتی موتور را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند.

سیستم سوخت رسانی: سوخت ژنراتور وارد این قسمت شده و ذخیره می شود و حجم مخزن بستگی به نوع ژنراتور دارد.

رگلاتور: ولتاژ خروجی ژنراتور توسط رگلاتور تنظیم می شود.

سیستم خنک کننده: اجزای ولتاژ ژنراتور برای جلوگیری از آسیب به طور مداوم نیاز به خنک کردن دارند که سیستم خنک کننده این وظیفه را به عهده دارد.

برد کنترلر: کنترل الکتریکی اجزای دیزل ژنراتور از وظایف برد کنترلر می باشد.

سیستم روغن کاری: برای جلوگیری از استهلاک بخش های مکانیکی و کاهش فشار به این بخش ها و همچنین افزایش طول عمر آنها نیاز به روغن کاری این قطعات است.

شارژر باطری سوئیچینگ: شارژ باطری را بر عهده این بخش است.

سیستم اگزوز: خارج کردن دودهای سمی تولید شده که توسط دیزل ژنراتور تولید می شود، توسط این بخش انجام می گردد.

شاسی: تمامی قطعات بر روی این بخش قرار می گیرد.

در واقع دیزل ژنراتورها بخش گسترده ای از موتورها هستند که می توانند بدون استفاده از جرقه الکتریکی ماده سوختنی را شعله ور کنند و با یک احتراق داخلی روشن می شوند. حرارت بالا برای شعله ور کردن سوخت این نوع موتورها نیاز است به طوری که در ابتدا دمای اتاقک احتراق را بالا می برد و بعد از بالا رفتن دما ماده سوختنی را با هوا ترکیب می کنند.

میزان توان دیزل ژنراتور در تولید برق

 دیزل ژنراتورهای کوچک تا ۲۵۰ کیلو وات می توانند هم در تولید برق به طور مستمر استفاده شوند و هم به طور اضطراری. گاهی در زمان های اوج مصرف که ژنراتورهای بزرگ دچار مشکلات قطعی برق می شوند هم مورد استفاده می گیرد. موتور ژنراتورها در بسیاری از مکان ها قابل استفاده است. آنها قادر هستند در ادارات کوچک، فروشگاه ها و منازل از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر(KAV) و در کارخانه ها و مجتمع های اداری بزرگ تا ۲۰۰۰ کیلووات آمپر۲MVA)) تولید برق کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ویکی پدیا مراجعه کنید.

کاربرد دیزل ژنراتور

کاربرد دیزل ژنراتور ، دیزل ژنراتور کاربردهای بسیار زیادی دارد به طوری که هم در صنعت و هم در زندگی روزمره افراد قرار می گیرد. بسیاری از وسایل نقلیه بزرگ مانند کشتی و قطار از دیزل ژنراتورها استفاده می کنند. اما از این موتورها فقط برای تامین برق و روشنایی استفاده نمی شود بلکه برای تامین نیروی محرکه نیز کاربرد دارد. از دیزل ژنراتورها در هتل ها، بیمارستان ها، ساختمان تجاری، کارخانه ها و بسیاری از مکان هایی که نیاز به برق دائمی احتیاج دارند، استفاده می شود. هم چنین در مکان هایی که امکان قطع برق و متصل نشدن به شبکه های سراسر برق وجود دارد، قابل بکار گیری است. برای کسب اطلاعات درباره اجاره دیزل زنراتوربرق در شیراز اینجا را کلیک کنید.

دیزل ژنراتورها بر اساس ظرفیت تولید به نرمال تا ماکزیمم و بر اساس قدرت تولیدی به کیلووات و با توجه به مصرف هم به مستمر و موقت تقسیم بندی می شوند. قابل ذکر است توان ظاهری دیزل ژنراتورها  بر اساس ابعاد آنها تعریف می شود.  در قسمت تماس با ما در سایت می توانید از هزینه های اجاره دیزل ژنراتور برق در شیراز مطلع شوید.

انواع دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور ، شرکت دیزل ژنراتور ارائه دهنده و فعال در زمینه اجاره و خرید و فروش انواع دیزل ژنراتور می باشد. شما می توانید برای اطلاع از هزینه و نحوه  اجاره ژنراتور با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. دیزل ژنراتور به چند دسته تقسیم می شود.

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری (standby diesel generator)

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری (standby diesel generator) ، کارایی ژنراتور اضطراری زمانی است که دیزل ژنراتور وارد مدار شده و می تواند تا زمان وصل شدن شبکه، به طور موقت برق مورد نیاز سیستم را تامین کند. این نوع دیزل ژنراتور نسبت به انواع دیگر ژنراتورها بیشتر مورد استفاده می گیرد.

دیزل ژنراتور دائم کار(continuous diesel generator)

دیزل ژنراتور دائم کار(continuous diesel generator) ، دیزل ژنراتور دائم در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بتواند بدون وقفه و دائم کار کنند. این دسته از ژنراتورها بهینه ترین نوع ژنراتور هستند.

دیزل ژنراتور پرایم (prime diesel generator)

دیزل ژنراتور پرایم (prime diesel generator) ، اغلب از دیزل ژنراتور پرایم به طور موقت استفاده می شود. به عنوان مثال در پروژه های عمرانی زمانی که برق در دسترس نباشد، مورد استفاده قرار می گیرد. همینطور در پروژه های تمپوراری، نمایشگاه ها و کمپ ها از این نوع دیزل ژنراتور استفاده می شود.

محل نصب ژنراتور

محل نصب ژنراتور ، یکی از مواردی که باید به آن دقت شود، محل نصب ژنراتور است. در هنگام نصب ژنراتور رعایت مراحل زیر می تواند امینیت و ایمنی بیشتری را ایجاد کند.

عمر مفید ژنراتورهای دیزلی

عمر مفید ژنراتورهای دیزلی ، ژنراتورهایی که سرعت حداکثر آنها ۱۸۰۰ دور است  و با آب خنک می شوند، بسیار استاندارد تر از ژنراتورهایی هستند که با سرعت ۳۶۰۰ دور کار می کنند و با هوا خنک می شوند. اگر از دستگاه های ژنراتور روزانه به طور میانگین ۴ ساعت به صورت ورزش استفاده شود، تقریبا ۱۴ سال زمان می برد تا به سرویس اولیه خود نیاز پیدا کند.

شرایط نگهداری از ژنراتور

شرایط نگهداری از ژنراتور ، ژنراتور هم مانند هر وسیله صنعتی دیگری نیاز دارد که رسیدگی شود. این رسیدگی ها شامل سرویس فیلتر و روغن، تمرین دادن ژنراتور، کنترل لرزش و صدا و کنترل تغییرات مصرف سوخت می باشد.

مصرف سوخت دیزل ژنراتور

مصرف سوخت دیزل ژنراتور ، از مواردی که در هنگام انتخاب دیزل ژنراتور برق باید به آن توجه شود، میزان سوخت مصرفی آن است. اگر این کار با انتخاب درستی انجام نشود، کارفرمایان در آینده با مشکلات تامین هزینه های زیاد تامین سوخت و تعمیر و نگهداری ژنراتورها روبرو می شوند. اجاره دیزل ژنراتور برق در مقایسه با خرید آن می تواند در کم کردن هزینه ها تاثیر گذار باشد. عواملی که در میزان مصرف سوخت بسیار تاثیر گذار می گذارد، عبارتند از :

آرایش سیلندرها

نوع موتور دیزلی

تعداد سیلندر

حجم سیلندر

تمیز بودن محفظه کشش هوا

کیفیت سوخت

نوع سیستم سوخت رسانی

وضعیت سیستم پاشش سوخت به درون سیلندر

نوع گاورنر دیزل ژنراتور ( که می تواند مکانیکی یا الکتریکی باشد)

دمای محیطی دیزل ژنراتور

سیستم تنفس دیرل ژنراتور ( می تواند طبیعی یا توربوشارژر باشد)

سلامت موتوری دیزلی

 

ژنراتور برق ماینر

ژنراتور برق ماینر ، ماینر دستگاهی است که برای استخراج بیت کوین که یک ارز دیجیتال است، استفاده می شود. با توجه به ممنوعیت استفاده از این دستگاه ها، تامین ژنراتورهای دیزلی و گازی راه حل خوبی به شمار می آید. با استقبال بسیار زیاد از این ارز دیجیتال، عده زیادی به سمت مزارع استخراج هجوم بردند. قطعا راه اندازی مزارع علاوه بر تولید برق برای دستگاه های ماینینگ، به دستگاه های خنک کننده نیاز دارد. جهت اجاره ژنراتور ماینر در شیراز می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =